Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Zahraničná cesta Petra Pellegriniho

Patrícia Medveď Macíková
Predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini sa v uplynulom týždni zúčastnil na viacerých stretnutiach s predstaviteľmi významných medzinárodných...

Predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini sa v uplynulom týždni zúčastnil na viacerých stretnutiach s predstaviteľmi významných medzinárodných ekonomických inštitúcií. Stalo sa tak v rámci pracovnej cesty do Paríža.

Jeho prvou zastávkou bolo sídlo OECD čiže Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, ktorá združuje 36 ekonomicky najvyspelejších a najrozvinutejších krajín sveta – vrátane Slovenska. A práve počas slovenského predsedníctva v roku 2019 sa Peter Pellegrini ešte ako predseda vlády SR viackrát stretol s generálnym tajomníkom OECD Josém Ángelom Gurríom. 

Naposledy to bolo na ministerskom zasadnutí OECD na konferencii pod názvom Digitálny humanizmus. Pán Gurría končí svoje pôsobenie na poste generálneho tajomníka a práve pri tejto príležitosti sa Peter Pellegrini zúčastnil na stretnutí, kde poďakoval za spoluprácu a zároveň sa zoznámil s jeho nástupcom Mathiasom Cormannom. 

Na stretnutí sa všetci páni zhodli na potrebe budovania úzkej spolupráce ekonomicky najvyspelejších krajín sveta. 

“Pandémia všetkým ukázala, že bez spolupráce sme odsúdení na neúspech a Slovensko chce byť  bok po boku pri rokovaniach najrozvinutejších krajín sveta. Počas nášho predsedníctva v OECD v roku 2019 sme celému svetu dokázali, že sme relevantný partner a ja urobím všetko, čo je v mojich silách, aby sme si renomé vo svete udržali.” Povedal po stretnutí bývalý premiér.

Druhé významné stretnutie expremiéra bolo so šéfkou Európskej centrálnej banky Christine Lagarde. Cieľom Petra Pellegriniho bolo ubezpečiť ju, že Slovensko je stále proeurópska, ekonomicky zodpovedná a predvídateľná krajina. Že máme záujem aktívne pôsobenie v európskom ekonomickom priestore a investori sa nemusia obávať príchodu do krajiny. 

Zahraničná cesta bola prvou po dlhej prestávke spôsobenej koronakrízou. Zahraničné cesty bývalého premiéra ale budú pokračovať a budú tak nadväzovať na vytváranie pozitívneho obrazu Slovenska v celosvetovom meradle, čo bola jedna z jeho priorít aj počas jeho pôsobenia na čele vlády SR.

<< Späť k článkom