Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame 200 eur pre každého dôchodcu

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia žiada vyplatiť 200 eur každému dôchodcovi na prekonanie vážnej sociálnej krízy, spôsobenej drastickým zdražovaním potravín a...

HLAS – sociálna demokracia žiada vyplatiť 200 eur každému dôchodcovi na prekonanie vážnej sociálnej krízy, spôsobenej drastickým zdražovaním potravín a energií.
„Nezaočkovaní seniori trpia drahými potravinami a energiami presne tak isto zaočkovaní a štát ich nesmie vynechať zo svojej pomoci. Motivačný príspevok za očkovanie vo výške ďalších 300 eur, s ktorým dnes prišla vládna koalícia, musí vláda najprv prepracovať a odstrániť z neho vážne chyby, aby o ňom bolo možné ďalej diskutovať,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS naďalej odmieta povinné očkovanie, ktoré by v dnešnej situácii spôsobilo explóziu v rozdelenej slovenskej spoločnosti. „Očkovanie musí ostať dobrovoľné a štát ho nesmie ľuďom nútiť ani pod hrozbou pokút, ani pod hrozbou toho, že si budú musieť sami platiť za zdravotnú starostlivosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Ak sa vláda v rámci boja proti pandémii rozhodne uvoľňovať doterajšie opatrenia, žiada ich HLAS uvoľňovať v režime OTP, ktorý umožní účasť na verejnom živote aj nezaočkovaným s čerstvým negatívnym PCR testom. Naopak, ak sa vláda rozhodne pre ňou avizovanú „ručnú brzdu“ a znovu prevádzky uzavrie, musí ešte  v ten istý deň rozhodnúť o masívnom odškodnení zavretých podnikov.

<< Späť k článkom