Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame Igora Matoviča, aby svoju 500-vku ihneď poslal chudobným

Patrícia Medveď Macíková
HLAS žiada Igora Matoviča, aby svoju 500-eurovku, plánovanú na najväčšiu volebnú korupciu v histórii, okamžite poslal každému človeku pod hranicou...

HLAS žiada Igora Matoviča, aby svoju 500-eurovku, plánovanú na najväčšiu volebnú korupciu v histórii, okamžite poslal každému človeku pod hranicou chudoby.

„Ľudia na Slovensku zo dňa na deň vinou neschopnej vlády chudobnejú a mnohí z nich potrebujú pomoc okamžite, pretože sa volieb ani nemusia dožiť. Ak Igor Matovič našiel miliardy pre ľudí, tešíme sa z toho – ale žiadame, aby ich ihneď dostali tí najchudobnejší. Štát je povinný pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú, nie rozdávať peniaze boháčom a uplácať voličov,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že každý jeden z jeho 45 návrhov zákonov na pomoc ľuďom skončil v koaličnom koši preto, lebo naň vraj neboli peniaze. „Ešte aj v tom jedinom zákone, ktorý koalícia láskavo podporila, znemožnili dôchodcom zvýšenie dôchodkov už v júli, aby sa lepšie vyrovnali s drastickým zdražovaním. A zrazu tu pár mesiacov pred voľbami šermuje Igor Matovič s miliardami eur. Fajn, poďme ich dať tým, ktorí ich najviac potrebujú, a teraz, nie až po voľbách,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom