Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame informácie o rokovaniach v NATO

Patrícia Medveď Macíková
Ak sú informácie o rokovaní oficiálnej slovenskej delegácie na pôde NATO a Európskej únie o slovenských parlamentných voľbách pravdivé, HLAS...

Ak sú informácie o rokovaní oficiálnej slovenskej delegácie na pôde NATO a Európskej únie o slovenských parlamentných voľbách pravdivé, HLAS žiada zverejnenie kompletnej informácie o zložení, cieľoch a obsahu rokovaní tejto výpravy. Poslanci HLASu sú pripravení zúčastniť sa na rokovaniach kontrolných výborov parlamentu aj na prípadnej mimoriadnej schôdzi, ktorá má medializované podozrenia o možnej manipulácii volieb potvrdiť alebo vyvrátiť.

„Účasť na parlamentných voľbách je jednou z posledných demokratických možnosti, ktorá občanom Slovenskej republiky ostala na rozhodovanie o správe vecí verejných. Musia nielen byť slobodné a demokratické, ale sa takými aj javiť. Preto je neprípustné, aby bola verejnosť zahlcovaná podozreniami o možnej manipulácii volieb z tej či onej strany, a zároveň na ne nedostávala jasné vysvetlenia,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Rovnako HLAS žiada jasnú odpoveď kompetentných orgánov na výroky exministra obrany Jaroslava Naďa, že podľa spravodajských informácií mala Ruská federácia finančnými prostriedkami ovplyvňovať slovenskú volebnú kampaň. „Ak je táto informácia pravdivá, pýtam sa, čo vtedajšia Hegerova vláda urobila, aby zabezpečila nezávislosť slovenských parlamentných volieb. Ak pravdivá nie je, pýtam sa, či sa týmito výrokmi pán Naď nedopúšťa trestného činu,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom