Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame odstúpenie policajného prezidenta a ministra vnútra

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva na okamžitú rezignáciu prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka, ktorý neoprávnene a v rozpore so zákonom...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva na okamžitú rezignáciu prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka, ktorý neoprávnene a v rozpore so zákonom zastavil zásah inšpekcie PZ pri zaisťovaní kajúcnikov, u ktorých je podozrenie, že účelovo krivo  vypovedali. Na neoprávnenosť zásahu upozornil aj príslušný prokurátor.
Dlhodobo upozorňujeme, že nastoľovanie spravodlivosti a budovanie právneho štátu si nemožno zamieňať s osobnou pomstou, aj z tohto dôvodu sme podporili návrh na odvolanie Romana Mikulca z postu ministra vnútra.“To čo sa v posledných týždňoch a mesiacoch deje v polícii nemá obdobu a vládna moc robí všetko preto, aby akt politickej pomsty naplnila. Táto vládna koalícia a konkrétne Roman Mikulec si pomýlili nastoľovanie spravodlivosti s bilbordovoua politickou kampaňou s cieľom dosahovať rýchly úspech aj za cenu rozvrátenia právneho štátu.“ Povedal dnes na tlačovej konferencii poslanec strany HLAS a generálny manažér Matúš Šutaj Eštok.  „Namiesto dôkaznej činnosti, vytvorili efektívny systém kajúcnikov, ktorý, ako sa dnes ukazuje, má zásadné trestnoprávne trhliny. Sme presvedčení, že vojna,ktorej dnes čelí policajný zbor, je dôsledkom zákulisných hier, ktoré navyše riadi z pozadia Igor Matovič.“ dodal. 
Na dnešnej tlačovej konferencii preto zazneli od vedenia strany HLAS jasné požiadavky:

  •  žiadame okamžité odstúpenie policajného prezidenta Petra Kovaříka aj ministra Romana Mikulca a zároveň vyšetrenie podozrenia ich protiprávnej činnosti,
  • žiadame, aby prestali policajné čistky a šikana vyšetrovateľky, ktorá si iba robí svoju prácu,
  • žiadame o vyvodenie politickej zodpovednosti Matoviča, ktorý je podozrivý, že stojí za celým procesom manipulácie.

Hlavnú zodpovednosť za tento stav a to čo sa deje v polícii nesie priamo samotný minister, ktorý je najslabším ministrom vnútra v histórii Slovenska a svojimi zákulisnými mocenskými hrami pri vyšetrovaní politických káuz, manažérskou neschopnosťou a morálnou dezintegritou už dávno nemá čo robiť na čele rezortu.

<< Späť k článkom