Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Žiadame oka...

Tlačová správa: Žiadame okamžité prijatie LEX Slovensko a zriadenie krízovej rady štátu

HLAS žiada vládu Slovenskej republiky o okamžité prijatie zákona Lex Slovensko, ktorý zabezpečí ľuďom a hospodárstvu dostatočnú pomoc pri drastickom […]

HLAS žiada vládu Slovenskej republiky o okamžité prijatie zákona Lex Slovensko, ktorý zabezpečí ľuďom a hospodárstvu dostatočnú pomoc pri drastickom zdražovaní. Zároveň žiada o vytvorenie Krízovej rady štátu, v ktorej budú zastúpené všetky zložky slovenskej spoločnosti a ktorá bude pomocným orgánom vlády pri riešení hospodárskej krízy.
„Vyzývame vládu, aby tak, ako  expresne dokázala prijať zákon Lex Ukrajina, prijala aj Lex Slovensko. Vyzývame vládu, aby za jeden stôl zvolala predstaviteľov všetkých zložiek slovenskej spoločnosti a vytvorila tak Krízovú radu štátu ako zrkadlo vlády a skutočné fórum všetkých potrieb ľudí. Ak vláda takýto orgán nevytvorí, vyzývame na jeho vytvorenie a vedenie pani prezidentku,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.
Zákon Lex Slovensko musí obsiahnuť účinnú pomoc pre najohrozenejšie skupiny ľudí. Znamená to zvýšenie dôchodkov, zvýšenie dávok pre rodiny s deťmi a pomoc pacientom či sociálne odkázaným. Musí pomôcť aj hospodárstvu, teda znížiť dane na palivá, znížiť DPH na vybrané sektory a zabezpečiť dostatok energií pre slovenský priemysel. A napokon musí zabezpečiť potravinovú bezpečnosť Slovenska, teda dostatok potravín pre všetkých za prijateľné ceny.
Vláda zatiaľ vo svojej úlohe podľa HLASu absolútne zlyháva. „Igor Matovič, Eduard Heger a Richard Sulík sa na Slovensko jednoducho vykašlali. Napriek tomu, že štát na zdražovaní doslova zarába v podobe nadmerných príjmov z DPH, odmietajú týmito peniazmi pomôcť ľuďom aj hospodárstvu. Ak vláda okamžite nezačne konať, stane sa nielen vládou chaosu a zlyhaní, ale aj vládou chudoby, “ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info