Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame parlamentný výbor o preverenie majetkových pomerov Richarda Sulíka

Patrícia Medveď Macíková
HLAS dá podnet parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, aby preskúmal majetkové pomery Richarda Sulíka v súvislosti s kúpou jeho ranču...

HLAS dá podnet parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, aby preskúmal majetkové pomery Richarda Sulíka v súvislosti s kúpou jeho ranču v Austrálii.

„Ľudia na Slovensku majú právo vedieť, odkiaľ zobral predseda vládnej strany a minister hospodárstva prostriedky na kúpu svojho austrálskeho ranču a kto sú jeho spolumajitelia. Obzvlášť, ak jedným z hlavných predvolebných sľubov vládnej koalície bola trasparentnosť a ak jej predstavitelia ešte v opozícii neustále žiadali preverovať majetky vplyvných politikov,“ vyhlásil líder HLASU Peter Pellegrini.

Hoci sa z mimoriadnej schôdze ľudia dozvedeli o Sulíkovom ranči, vôbec sa nedozvedeli, ako im chce vláda kompenzovať drastický rast cien energií. Aj preto poslanci HLASU hlasovali za vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva. „Pán Sulík nemá čo hľadať na svojom mieste. Jeho jedinou starosťou je rušenie sociálnych opatrení predchádzajúcich vlád, no ako podpredseda vlády pre ekonomiku je doslova neviditeľný. Je mi ľúto, že jeho koaliční partneri odmietajú vidieť túto do očí bijúcu neschopnosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Je tragédiou, že napriek najslabšej pomoci štátu hospodárstvu, zasiahnutému pandémiou, sa aj z týchto prostriedkov podarilo 24 miliónov eur ukradnúť schránkovým firmám. Preto dnes HLAS spolu s ďalšími opozičnými poslancami predložil návrh na odvolanie ministra práce Milana Krajniaka, ktorého rezort je za vyplácanie tejto pomoci zodpovedný. „Pán Krajniak nás nepresvedčil, že by išlo len o chybu jednotlivcov, a nie zlyhanie celého systému vyplácania pandemickej pomoci. Za toto zlyhanie musí niesť osobnú politickú zodpovednosť,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom