Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame prezidentku o vymenovanie úradníckej vlády

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia považuje rezignáciu ministra Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, ktorá nepomáha ľuďom a sustreďuje sa na politiku...

HLAS – sociálna demokracia považuje rezignáciu ministra Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, ktorá nepomáha ľuďom a sustreďuje sa na politiku klientelizmu a korupcie.
„Vlčan zlyhal pri riadení rezortu pôdohospodárstva. Ignoroval záujmy domácich prvovýrobcov, neriešil kontaminovanú ukrajinskú pšenicu a spolupracoval s obchodnými reťazcami na ožobračovaní slovenských občanov,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
„Očakávam, že prezidentka Čaputová prijme jeho rezignáciu. Chcem však zdôrazniť, že odstúpenie Vlčana nestačí. V kauze dotácie nesie politickú zodpovednosť aj minister životného prostredia Ján Budaj. Hlas očakáva, že prezidentka pristúpi aj k jeho odvolaniu,“ uviedol Peter Pellegrini. „Kauzy ministrov, vrátane ministra vnútra Mikulca v plnej miere odhaľujú, že ich nezaújímajú ľudia a ich ťažká sociálna situácia, ale len osobné ekonomické záujmy a obohacovani
e sa. Je čas vymenovať úradnícku vládu, ktorá zabráni týmto ľuďom zneužívať svoje politické postavenie na vlastné nemorálne ožobračovanie Slovenska,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom