Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame reguláciu medveďa hnedého

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS – sociálna demokracia jediné riešenie v súvislosti s premnožením medveďa hnedého vidí v jeho redukovanom odstrele na primeranú...

 

HLAS – sociálna demokracia jediné riešenie v súvislosti s premnožením medveďa hnedého vidí v jeho redukovanom odstrele na primeranú úroveň, ktorú znesie územie Slovenska. „Minister Budaj zlyhal a toto je dôsledok je amatérskej politiky. Ľudia sú ohrození a vláda sa tým nezaoberá. Je čas začať konať, inak ľudia zoberú zodpovednosť do vlastných rúk “ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini po rokovaniach s predstaviteľmi ohrozených oblastí a poĺovníckeho združenia.
Vicežupan banskobystrického kraja Milan Malatinec upozornil na nečinnosť štátu. “ Spísali sme petíciu, rokovali s ministrom Budajom a nič sa nedialo. Vypýtajte si štúdiu od príslušných orgánov, ktorá potvrdzuje premnoženosť medveďa hnedého. Ekoteroristi riadia ministerstvo. Je v krajoch ohrozený cestovný ruch, ľudia nechodia na cyklotrasy a ozbrojujú sa. Zásahový tím, príde po incidente a je na smiech,“ uviedol vicežupan Malatinec. “ Budaj s Vlčanom hrali nepoctivú hru a tvrdili, že to neumožňuje európska legislatíva. Klamali,“ zdôraznil Malatinec. Prezident slovenskej poľovníckej komory Tibor Lebocký uviedol, že je neprijateľné, aby medveď bol pred človekom a jeho životom. “ Treba vytvoriť jasný systém jeho regulácie. Nemôže sa stať, že jeho životným priestorom je intravilán.

<< Späť k článkom