Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame vládu o konkrétnu pomoc ľudďom pri lockodowne

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia žiadu vládu o konkrétnu pomoc ľuďom a hospodárstvu pri plánovanom lockdowne. Vyzýva preto vládu na okamžité...

HLAS – sociálna demokracia žiadu vládu o konkrétnu pomoc ľuďom a hospodárstvu pri plánovanom lockdowne. Vyzýva preto vládu na okamžité schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona, dočasné zníženie DPH pre gastrosektor na 5 percent a spustenie vyššej pandemickej OČR pre rodičov, ktorí ostali doma so svojimi deťmi.

„Vyzývam ministra financií Igora Matoviča, aby namiesto blúznenia o krčahoch vody zadarmo predložil na zajtrajšie rokovanie vlády oba kľúčové ekonomické zákony a požiadal vládu o ich schválenie v skrátenom legislatívnom konaní. Slovenské hospodárstvo potrebuje pomoc hneď teraz, nie až potom, keď si pán minister vychutná svoje polovičné obedové menučko za polovičnú cenu,“ zdôraznil predseda HLASu Peter Pellegrini.

Vyše stotisíc zamestnancov gastra čaká na okamžitú pomoc, nie na cirkusantské výmysly Igora Matoviča o zdaňovaní tringeltov či povinnom džbáne vody zadarmo. HLAS už celé mesiace žiada pre gastro dočasné zníženie DPH na 5 percent, no vládna koalícia to z čisto politických dôvodov odmieta. „Preto opakujeme našu požiadavku, aby vláda ruka v ruke so sprísnením ekonomických opatrení predstavila plán masívnej pomoci zatvoreným prevádzkam. Ak vláda nebude ľuďom vysvetľovať zmysel prijatých opatrení a nedá im istotu, že im štát v ťažkej chvíli pomôže, nemôže sa čudovať, ak ľudia v snahe ekonomicky prežiť nebudú tieto opatrenia dodržiavať,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom