Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame vládu o predloženie materiálu na záchranu strategických podnikov

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu, aby predstúpila pred parlament a predložila strategický materiál o zachrane podnikov ohrozených rastom energií....

HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu, aby predstúpila pred parlament a predložila strategický materiál o zachrane podnikov ohrozených rastom energií. „To čo predvádza vláda je cirkus Humberto. Dnes protestujú ľudia zo Slovalca pred Úradom vlády, pretože sa na nich Heger a ministri vykašľali. A o chvíľu sa vďaka týmto amatérom ocitnú ľudia aj z iných ohrozených podnikov na ulici, vrátane Dusla Šaľa,“ upozornil predseda strany.

HLAS – sociálna demokracia predloží do parlamentu uznesenie, ktoré zaviaže vládu vyčleniť na pomoc ohrozeným strategickým podnikom viac peňazí z envirofondu a rovnako vytvoriť, podobne ako v iných štátoch, kompenzačný fond. „Vláda sa zaoberá sama sebou, pri tom už jedenásť štátov EÚ má od EK povolené intervencie na trhu s elektrickou energiou. U nás sa oháňajú Memorandom o zastropovaní cien elektriny, ale jeho podpis a schválenie EK je v nedohľadne. Výsledkom tejto liknavosti bude vypínanie elektriny v škôlkach a v školách,“ uviedol líder HLASu. Od predsedu parlamentu Kollára očakávam, že dodrží svoj sľub a predloží zmenu ústavy, na skrátenie volebného obdobia. „Heger rozpráva ako si želajú ľudia zotrvanie vlády. Pozývam ho na Pelleton, môže sa pred ľuďmi skrývať v mojom v aute, aby si vypočul, čím ľudia žijú a čo si skutočne želajú,“ dodal líder HLASu – sociálna demokracia.

<< Späť k článkom