Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žiadame vládu, políciu a armádu, aby konali voči migrantom

Patrícia Medveď Macíková
HLAS žiada vládu, políciu a armádu, aby zasiahli voči nelegálnym migrantom, ktorých v stovkách denne zaplavujú južné okresy a spôsobujú...

HLAS žiada vládu, políciu a armádu, aby zasiahli voči nelegálnym migrantom, ktorých v stovkách denne zaplavujú južné okresy a spôsobujú reálne problémy tamojším obyvateľom.

„Policajný prezident Štefan Hamran si má namiesto bielej košele, v ktorej sa predvádza na svojich politických tlačovkách, obliecť policajnú uniformu a vyraziť priamo na hranice medzi stovky radových policajtov, ktorí si tam robia svoju prácu. A ak nedokáže garantovať bezpečnosť slovenských občanov, čo je prvoradá úloha polície, nech čím skôr zo svojej funkcie odíde!“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS žiada, aby v takejto vážnej situácii pomohli pri ochrane hraníc aj slovenskí vojaci. „Keď armáda dokázala dať tisícky policajtov, aby kontrolovali počas pandémie, či náhodou slovenskí občania nenavštevujú svojich rodičov v susednom okrese, keď ich dokázala vyčleniť na pomoc pri vytieraní nosov, tak nech nám vláda nerozpráva, že teraz armáda nemôže pomáhať chrániť slovenské hranice!“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Podpredsedníčka HLASu Denisa Saková pripomenula, že polícia má právo zaistiť každého nelegálneho migranta, ktorý nevie preukázať svoju totožnosť a pôvod. „Pán Hamran sa vyhovára na rozhodnutie českého súdu, ktorý v Českej republike takúto možnosť odmietol. Pán Hamran sa chváli vyznamenaním od maďarského ministra vnútra za riešenie nelegálnej migrácie. Ale pán Hamran nie je ani český, ani maďarský, ale slovenský policajný prezident! Má sa riadiť slovenskými zákonmi a konať tak, aby s jeho riešením migrácie neboli spokojní v Maďarsku, ale na Slovensku!“ dodala exministerka vnútra.

HLAS žiada, aby polícia využívala svoje právo zaistiť nelegálnych migrantov, aby uplatňovala readmisné dohody o vydávaní zachytených migrantov do krajín, z ktorých na Slovensko prišli, a aby zmenila administratívny systém registrácie, ktorý nelegálni migranti zneužívajú ako pozvánku na Slovensko.

Podľa HLASu sa v priamom prenose ukazuje katastrofálne politické rozhodnutie prezidentky Čaputovej a premiéra Ódora zbaviť sa vlastného ministra vnútra len preto, že si to želalo pár policajných funkcionárov. „Na Slovensko sa valia stovky migrantov denne a Slovensko nemá ministra vnútra, nemá skutočného policajného prezidenta a nemá už ani šéfa hraničnej a cudzineckej polície, ktorý odišiel do civilu. To je absolútny rozvrat, ktorý sa po voľbách musí okamžite skončiť,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom