Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Žilinský kraj potrebuje nádej na lepšiu budúcnosť

Patrícia Medveď Macíková
  Žilinský kraj potrebuje zmenu a nádej na lepšiu budúcnosť, ktorú však nedokážu priniesť ani súčasná županka, ani jej vicežupan. „Zmenu sa nepodarí...

 

Žilinský kraj potrebuje zmenu a nádej na lepšiu budúcnosť, ktorú však nedokážu priniesť ani súčasná županka, ani jej vicežupan.

„Zmenu sa nepodarí presadiť bez novej energie a lepšia budúcnosť sa nedá priniesť bez odbornosti a skúsenosti. HLAS preto ponúka svoju tvár a úspešného manažéra Petra Slyška ako kandidáta na župana a skúsený tím primátorov a starostov ako kandidátov na krajských poslancov,“ povedal dnes v Žiline líder HLASu Peter Pellegrini.

Ak ostane Žilinský kraj prešľapovať na mieste aj ďalšie štyri roky, pocíti to podľa neho každý jeden jeho obyvateľ na vlastnej koži. „Každý človek potrebuje fungujúcu dopravu, dostupné zdravotníctvo, kvalitnú starostlivosť o seniorov a zodpovedné nakladanie s našimi spoločnými peniazmi.

V Žilinskom kraji však už päť rokov zažívame presný opak. Doprava kolabuje, zdravotníctvo čaká rušenie nemocníc a finančné zdravie župy je najhoršie na Slovensku. V transparentnosti, ktorú OĽaNO sľubovalo ako svoj zásadný prínos do života spoločnosti, sa župa prepadla z druhého miesta na šieste. To je podvod všetkých voličov, ktorí toto Igorovi Matovičovi a jeho kolegom uverili,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Zároveň vyzval všetkých občanov, aby sa na sobotných krajských a komunálnych voľbách zúčastnili. „Voľby sú dnes poslednou možnosťou, ako môžu ľudia vysloviť svoj názor tak, aby musel byť rešpektovaný. Preto sa nebojme poslať svojím hlasovaním aj odkaz, že stačilo Igora Matoviča aOĽaNO, stačilo marazmu, rozoštvávania spoločnosti a neustáleho klamania ľudí, “dodal Peter Pellegrini.

Kandidát HLASu na žilinského župana Peter Slyško chce, aby obyvatelia kraja nemuseli z neho odchádzať za prácou, za školami ani za lekármi. „Žilinský kraj má nádhernú prírodu, bohaté tradície a šikovných ľudí. Len už príliš dlho prešľapuje na mieste. Poďme to spoločne, s novou energiou zmeniť tak, aby sme konkrétne výsledky a aby sa ľudia v týchto ťažkých časoch dočkali skutočnej pomoci. Nech Liptov, Turiec, Kysuce, Považie i Orava dostanú nádej na nový začiatok a lepšiu budúcnosť,“ povedal Peter Slyško.

Prioritami HLASu v žilinských krajských voľbách sú doprava, zdravotníctvo, starostlivosť o seniorov a zodpovedné hospodárenie župy. „Zavedieme manažérsky prístup v riadení dopravy a zmodernizujeme cestnú techniku. Budeme župné cesty opravovať počas celého volebného obdobia, nielen pár mesiacov pred voľbami. Zavedieme v celom kraji funkčnú integrovanú dopravu, teda cestovanie viacerými dopravnými prostriedkami na jeden lístok,“ uviedol krajský predseda HLASu Jozef Cech.

Strana urobí všetko pre zachovanie nemocníc v plnom rozsahu a pre rozšírenie siete ambulancií. V hospodárení župy musí podľa nej začať zodpovedné a rozumné gazdovanie. „Skončíme s kráľovsky platenými „dohodármi“ na župe, ktorí berú 70 eur za hodinu práce. Skončíme so zbytočnou osobnou propagáciou županky za státisíce eur. A zavedieme skutočnú transparentnosť, ktorú nám sľubovalo OĽaNO ako svoju základnú prioritu, no namiesto toho ľudí oklamalo,“ uzavrel Jozef Cech.

<< Späť k článkom