Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: ZNEUŽÍVANIE PROKURATÚRY A POLÍCIE NA POLITICKÉ PROCESY JE POTVRDENÉ

Patrícia Medveď Macíková
Zrušenie obvinenia bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského potvrdzuje, že orgány činné v trestnom konaní sú na Slovensku zneužívané v politickom...

Zrušenie obvinenia bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského potvrdzuje, že orgány činné v trestnom konaní sú na Slovensku zneužívané v politickom súboji a vybrané osoby sú napádané prostredníctvom manipulovaných výpovedí nedôveryhodných svedkov.

„Bývalý riaditeľ SIS sedel šesť mesiacov vo väzbe úplne zbytočne. Zrušenie obvinenia dokazuje, že podozrenia voči pánu Pčolinskému boli vykonštruované a neobstoja v trestnom konaní,“ uviedol predseda HLASU Peter Pellegrini.

Za neoprávnené obvinenie exriaditeľa tajnej služby musia podľa neho niesť vinníci politickú i osobnú zodpovednosť. „V žiadnom prípade nepostačuje avizovaný odchod policajného prezidenta Petra Kovaříka. Za všetky pochybenia, ktoré na politickú objednávku spôsobila skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov Špeciálnej prokuratúry, musia vo verejnom živote skončiť aj Roman Mikulec, Igor Matovič a Daniel Lipšic,“ zdôraznil líder HLASu.

<< Späť k článkom