Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Zodpovednosť za Mikulca prevzali Sme rodina a SaS

Patrícia Medveď Macíková
Zodpovednosť za všetky minulé i budúce prešľapy ministra vnútra Romana Mikulca dnes podľa HLASu prevzali poslanci SaS a Sme rodina,...

Zodpovednosť za všetky minulé i budúce prešľapy ministra vnútra Romana Mikulca dnes podľa HLASu prevzali poslanci SaS a Sme rodina, ktorí nehlasovali za jeho odvolanie.
„Na pád jedného z najhorších ministrov Matovičovej a Hegerovej vlády stačilo ešte päť hlasov poslancov, ktorí sa hlasovania zdržali. SaS nepreukázala, že je skutočne „tvrdou opozíciou“, za akú sa pred mesiacom sama pasovala. A Boris Kollár je dnes priamo zodpovedný za to, že Slovensku naďalej vládnu Igor Matovič a Eduard Heger,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
Dôvodov na Mikulcovo odvolanie bolo už podľa neho neúrekom a neustále pribúdajú ďalšie. „Pýtam sa verejne všetkých poslancov Sme rodina a SaS, ktorý odvolanie nepodporili: Čo musí Roman Mikulec ešte urobiť, aby to pre nich konečne bol dôvod na jeho odvolanie? Nezvládnutá migračná kríza, podozrenia z korupcie, zneužívanie polície na politické účely, úradne potvrdené porušovanie zákona. Ani toto vám nestačí? Čo čakáte, kedy Mikulca priamo prichytia pri páchaní zločinu?“ spýtal sa Peter Pellegrini. Zároveň pripomenul, že všetkých 11 poslancov HLASu hlasovalo za pád ministra vnútra.
HLAS dnes zopakoval svoj postoj, že predložený návrh štátneho rozpočtu nepodporí. „Podali sme však kvalifikovaný a odborne pripravený pozmeňovací návrh, aby sa 840 miliónov presunulo z dvoch rezerv priamo do rezortu zdravotníctva na zabezpečenie potrieb slovenských pacientov i zdravotníkov. Zároveň pripomínam, že ak sa parlament dohodne na termíne predčasných volieb, je HLAS pripravený dohodnúť sa po nevyhnutných zmenách aj na podpore celého rozpočtu,“ dodal Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom