Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Zotrvanie Mikulca vo funkcii je hanba

Patrícia Medveď Macíková
Zotrvanie Romana Mikulca vo funkcii ministra vnútra je podľa strany HLAS – sociálna demokracia hanba, obrovská hanba a nič než...

Zotrvanie Romana Mikulca vo funkcii ministra vnútra je podľa strany HLAS – sociálna demokracia hanba, obrovská hanba a nič než hanba.

„Nedôveryhodný minister, nedôveryhodná polícia a nedôveryhodná Špeciálna prokuratúra nikdy nebudú pre ľudí zárukou spravodlivosti. O to skôr prekuknú, že im o žiadnu spravodlivosť nejde a že jediným cieľom zotrvávania pána Mikulca vo funkcii je jeho úloha zavrieť toho, na koho páni Matovič s Lipšicom ukážu prstom,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Dôkazom toho, že samotná vládna koalícia si uvedomuje Mikulcovu neschopnosť, je iba 58 hlasov proti jeho odvolaniu. Vládne strany sú však zjavne rozhodnuté udržať sa pri moci za každých okolností, aj za cenu rozvratu právneho štátu a porušovania základných princípov demokracie.

Peter Pellegrini pripomenul, že kauzy spojené s Mikulcom pribúdajú pri každom jeho pokuse o odvolanie a nikdy neboli dôveryhodne vysvetlené. „Čo sa stalo s kauzou eventovej agentúry, ktorá mala dodávať ministerstvu vnútra utajené strategické dokumenty k utečeneckej kríze za desiatky tisíc eur? Ako sa skončilo vyšetrovanie legálnych nahrávok takzvaných elitných vyšetrovateľov, ktorí sa svojej kolegyni chystali podpáliť auto kanistrom? Akými opatreniami nakoniec reagoval štát na vlaňajšiu škandalóznu správu SIS, ktorá odkryla existenciu skupinky vyšetrovateľov a prokurátorov Špeciálnej prokuratúry, manipulujúcej politicky citlivé kauzy?“ spýtal sa Peter Pellegrini.

HLAS trvá na svojom postoji, že Roman Mikulec musí čím skôr opustiť post ministra vnútra. „Aj tragická personálna vyprahnutosť hnutia OĽaNO, ktorá je príčinou Mikulcovej nominácie, musí vygenerovať niekoho schopnejšieho na tento post,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom