Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Zrušenie výstavby Rászoch by pre prezidentku mala byť posledná kvapka

Patrícia Medveď Macíková
Zrušenie záväzku postaviť novú špičkovú univerzitnú nemocnicu na Rázsochách z Plánu obnovy je jedným z najväčších zlyhaní tejto neschopnej vlády....

Zrušenie záväzku postaviť novú špičkovú univerzitnú nemocnicu na Rázsochách z Plánu obnovy je jedným z najväčších zlyhaní tejto neschopnej vlády. Uviedol to podpredseda strany HLAS a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši, ktorý zároveň vyzval prezidentku, aby túto vládu odvolala a nahradila ju vládou odborníkov.
„Premiér Heger už rezignoval na všetky premiérske povinnosti, jedinou jeho aktivitou je kampaň jeho strany OĽANO 2. Ako môže predseda vlády vyhlásiť, že Rázsochy sa stihnú postaviť a o dva dni ich hrubú stavbu navrhne vypustiť z Plánu obnovy?,“ pýta sa Raši.
Raši zároveň pripomína, že strana HLAS od vzniku Plánu obnovy upozorňovala, že na výstavbe Rázsoch treba pracovať od prvého dňa a vlády Igora Matoviča a aj Eduarda Hegera svoje povinnosti ignorovali.  „Títo ľudia, ktorí nám posledné tri roky vládnu, sú tak neschopní, že aj napriek tomu, že majú peniaze, nedokážu ani obstarať nové sanitky, nieto postaviť nemocnicu,“ uviedol Raši s tým, že z Plánu obnovy vláda už navrhla vypustiť aj nákup viac ako 160 nových sanitiek pre štátne záchranky, lebo nestila termín, ktorý si sama navrhla.
Jediným riešením, ako zachrániť sumu viac ako 300 miliónov eur, ktorá bola určená na výstavbu Rázsoch, je presunúť tieto peniaze na rekonštrukcie regionálnych nemocníc, ktoré sú pripravené. Verím, že tento proces vláda nebude zdržiavať, uzavrel Raši.

<< Späť k článkom