Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

VYZÝVAME HEGERA, ABY OPUSTIL POLITIKU VOJNOVÉHO DOBRODRUŽSTVA

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva odvolaného predsedu vlády Hegera, aby okamžite zastavil dobrodružnú politiku hazardu s bezpečnosťou  vlastných občanov. Eduard...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva odvolaného predsedu vlády Hegera, aby okamžite zastavil dobrodružnú politiku hazardu s bezpečnosťou  vlastných občanov.
Eduard Heger svojimi verejnými vyjadreniami, v súvislosti s dodaním MiG 29 na Ukrajinu, pripomína zúfalého politika, ktorý sa snaží prekryť vlastné zlyhania  doma pseudopísaním veľkých dejín v zahraničí. „Je to zmes zúfalstva a falošného mesiáštva, ak Eduard Heger v prípade dodania stíhačiek odmieta rešpektovať dialóg s NATO a odmieta sa riadiť zákonmi vlastnej krajiny“, uviedol Peter Pellegrini.
„Takáto spasiteľská politika posúva Slovensko bližšie ku vojnovému konfliktu a ohrozuje občanov Slovenskej republiky,“ dodal Peter Pellegrini.
„Zúfalí ľudia robia zúfalé činy a je nutné, aby sa Heger vrátil z tejto cesty rýchlo späť. Ak chce Ukrajine pomáhať musí splniť dve podmienky. Nesmie ohrozovať obranyschopnosť samotnej Slovenskej republiky a rozhodnutie musí byť súčasťou rozhodnutia na úrovni EÚ a NATO. Stačí, aby sa inšpiroval postupom Poliakov, ktorí sa obrátili na NATO, pretože si uvedomujú všetky bezpečnostné riziká pre svoj štát,“ upozornil Pellegrini.
„Jeho alibizmus v prípade obedov zadarmo a kauzy Káčer len potvrdzuje, že jeho osobná odvaha a líderstvo končí tam, kde začína moc Matoviča“, dodal Pellegrini.
<< Späť k článkom