HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Peter Pellegrini » Nedôvera, neporiadok a chaos

Nedôvera, neporiadok a chaos

Téma:
Ekonomika čaká na finančné injekcie, pretože hrozí, že sa zrúti. Nerád to hovorím, ale pri hodnotení práce koalície mi napadajú […]

Ekonomika čaká na finančné injekcie, pretože hrozí, že sa zrúti.

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Nerád to hovorím, ale pri hodnotení práce koalície mi napadajú iba tri slová: nedôvera, neporiadok a chaos.

Nedôvera. V krízových časoch, aké prežívame, je dôležité vybudovať súdržnosť krajiny. V histórii sa ponúka veľa príkladov, spomeniem len jeden: Churchill a Anglicko počas druhej svetovej vojny.

Základným stavebným kameňom preto musí byť dôvera spoločnosti v rozhodnutia, ktoré sa prijímajú na štátnej úrovni. My sme za dva mesiace pôsobenia vlády videli pravý opak, a to budovanie nedôvery v priamom prenose.

Prijímajú sa opatrenia, ktoré sú nevykonateľné, či už išlo o Veľkú noc a blackout, otvorenie reštaurácií, alebo posledný príklad zlyhanie eKarantény.

Pohľad na rodiny s deťmi na štátnej hranici, ktoré uverili politickému marketingu premiéra, že domáca karanténa bude spustená, bol deprimujúci. Ako sme sa však dozvedeli zo statusov, vinní sú oni, že uverili, a nie predseda vlády, ktorý ich obvinil rovnako ako predtým policajtov. Tomu sa hovorí verbálna poprava v priamom prenose.

Neporiadok. Ekonomika čaká na finančné injekcie, pretože hrozí, že sa zrúti. Vidíme však iba bezradnosť a neporiadok v opatreniach, ktoré majú pomôcť tisícom ľudí.

Patríme medzi krajiny s najslabšou, najkomplikovanejšou a najpomalšou pomocou. Už len to bezradne priznávajú a obávam sa, že už neurčujú scenár udalostí, ale sa mu len prispôsobujú. Výsledok?

Nezamestnanosť vzrástla v apríli na 7,4 percenta a Boris Kollár pokojne hovorí o 15-percentnej. Minister Krajniak sa chváli, že do piatka vyplatili 84 miliónov, hoci v marci avizovali, že použijú každý mesiac jednu miliardu.

Dokonca sa nerozpakujú klamať priamo do očí ľuďom, keď tvrdia, že administratíva žiadostí je jednoduchšia ako v susedných krajinách, hoci fakt je iný. Zredukovali tlačivá na dve strany, ale je k nim desať príloh. Vlastný neporiadok skrývajú za represie, obviňovanie ľudí, špehovanie a trestanie podnikateľov, ktorí zle vyplnili tlačivá, alebo obchádzajú nezmyselné obmedzenia.

Chaos. Namiesto vnášania pokoja do spoločnosti a jej mentálnej prípravy na tvrdé ekonomické dosahy vyrábajú chaotické zástupné témy. Hrajú sa s emóciami pri témach ako zatváranie obchodov v nedeľu, voľba generálneho prokurátora známa ako lex Lipšic, sprísnenie interrupcií či preslávené statusy premiéra. Zámer je jasný.

Odpútať pozornosť od toho hlavného, a tým je ohrozenie sociálnej perspektívy ľudí. Chcú zrušiť 13. dôchodok, zastaviť automat na rast minimálnej mzdy a robia politické čistky na úradoch.

Prednedávnom som vyzval vládu, aby konala. Dnes vidím, ako doslova ľuďom škodí.

Zdroj: https://komentare.hnonline.sk/komentare/2153559-nedovera-neporiadok-a-chaos?fbclid=IwAR2mBYqEeS1B6y0FbJqyYWwk2wFA1clfiegJxSE73byVQKu_siEVGRvgA0s

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info