Blog

HLAS - sociálna demokracia

Peter Pellegrini

Vráťme Slovensko na správnu cestu

Peter Pellegrini
Slovensko potrebuje definovať, akým smerom sa chce uberať, čo je preň dôležité a čo je len marketingový balast. Víkend ukázal,...

Slovensko potrebuje definovať, akým smerom sa chce uberať, čo je preň dôležité a čo je len marketingový balast.

Víkend ukázal, že v centrálach viacerých malých politických strán panovala extrémna nervozita. Možno už budúci týždeň vyhlási predseda NR SR parlamentné voľby na 30. septembra. Pre mnohých to znamená, že sa skončia hry na spájanie pravice a premaľovávanie politických fasád a vymýšľanie nových názvov.

Toto spájanie má všetky prvky politického zúfalstva. A ak sa predsa len spoja, ich jedinou „víziou“ je prebojovať sa za každú cenu späť na svoje lukratívne poslanecké kreslo. Rozprávajú nám, že chcú zabrániť prepadu hlasov. K tomu stačí málo. Počúvať ľudí a jednoducho z politiky odísť. Na rozdiel od nich Hlas-sociálna demokracia sa spája v prospech ľudí, pretože tí si zaslúžia lepší život a lepšiu budúcnosť. Prinášame do politiky nových kompetentných ľudí s energiou a víziami. Spájame sa so stranou Dobrá voľba, kde je celý rad odborníkov, pripravených riešiť problémy štátu od prvého dňa po voľbách. Pretože dnes vidíme obraz Slovenska ako ubolenej krajiny. Namiesto dobre spravovaného štátu vidíme chaos a marazmus na každom kroku. Napriek tomu, že už nevládnu vlády Eduarda Hegera a Igora Matoviča, ľudia by nemali v septembri zabudnúť, že to boli práve títo páni, ktorí priviedli Slovensko do dnešného trasoviska. Spolu s výdatnou pomocou Richarda Sulíka, Borisa Kollára a Veroniky Remišovej. Preto my v Hlase jednoznačne zdôrazňujeme, že títo amatéri si nezaslúžia žiadnu ďalšiu šancu. Zároveň však nehodnotíme len posledné tri strašidelné roky. Cítime, že Slovensko sa po celých 30 rokoch svojej samostatnosti kdesi stratilo. Dnes potrebuje nanovo definovať, akým smerom sa chce uberať, čo je preň skutočne dôležité a čo je len marketingový balast.

Uvedomujeme si s plnou pokorou, aké výzvy čakajú novú vládu, ktorá vzíde z volieb. Prvý odpočet šafárenia Hegerovej a Matovičovej vlády už dáva Ódorov kabinet. Rozvrátené financie, ohrozené miliardy z plánu obnovy a žiadne nové nemocnice. A to je ešte len začiatok auditu úradníckej vlády.

Hlas-sociálna demokracia preto ponúka verejnosti ideu silného štátu, ktorý vedie profesionálna a odborná vláda, ktorá pracuje pre ľudí. Ponúkame pokojnú silu, ktorá svojou politikou vždy bude stáť na strane človeka. Naša politika nie je postavená na vykrikovaní a šírení vášní, ale na riešeniach pre ľudí. Videli sme, ako už raz ľudia volili z hnevu a aké katastrofálne dosahy to malo na ich život. Hnev a revanš k úspešnému vládnutiu nestačia. Rovnako ako nestačí ani tiché odhodlanie bez skúsenosti so spravovaním štátu. Jedno aj druhé je politický experiment vedúci do slepej uličky.

Slovensko dnes stojí na rázcestí a ľudia rozhodnú o svojej budúcnosti. Vráťme ho spoločne na správnu cestu!

Zdroj: https://hnonline.sk/komentare/komentare/96084695-vratme-slovensko-na-spravnu-cestu

<< Späť k článkom