Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Predlžovanie núdzového stavu je pre HLAS neprijateľné

Patrícia Medveď Macíková
Ďalšie predlžovanie núdzového stavu je pre stranu HLAS – sociálna demokracia neprijateľné. Poslanci HLASU budú v parlamente hlasovať proti tomuto...

Ďalšie predlžovanie núdzového stavu je pre stranu HLAS – sociálna demokracia neprijateľné. Poslanci HLASU budú v parlamente hlasovať proti tomuto predĺženiu.

„Vláda nepredložila občanom žiadne argumenty, prečo by mali byť naďalej obmedzované ich základné ústavné práva a slobody. Je absolútne neprijateľné, aby sa takéto zásadné obmedzovania považovali za samozrejmé a predlžovali sa automaticky, bez náležitého odôvodnenia,“ povedal líder HLASU Peter Pellegrini.

Ak potrebuje vláda zabezpečiť chod nemocníc, dávno to mala urobiť prijatím pandemického zákona, ktorý by umožnil fungovanie infraštruktúry bez zásahov do práv a slobôd občanov. Vláda takýto zákon prisľúbila, no buď ho nechce alebo nevie urobiť.

Vláda čím ďalej, tým jasnejšie potvrdzuje, že predlžovanie núdzového stavu je do veľkej miery motivované predovšetkým snahou zabrániť ľuďom, aby mohli jasne a verejne vyjadriť svoje politické postoje. „Aj preto, aby ich mohli jasne a slobodne vyjadriť, sme pomohli pri referende za predčasné voľby, kde svoje právo povedať názor na súčasnú vládu, bude môcť každý slobodne využiť,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom