Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Hlasovanie o dôvere Matovičovi odhalí, kto si želá jeho zotrvanie v ministerskom kresle

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia svojimi podpismi podporil návrh SaS na odvolanie ministra financií Igora Matoviča. „Igor Matovič je najväčším zlom...

HLAS – sociálna demokracia svojimi podpismi podporil návrh SaS na odvolanie ministra financií Igora Matoviča.
„Igor Matovič je najväčším zlom slovenskej politiky“, uviedol líder strany HLAS – sociálna demokracia. „Je zodpovedný za rozvrat štátu. V morálnej rovine svojimi vyjadreniami rozdeľuje spoločnosť a lož používa ako pracovnú metódu. Rozpútava nielen osobné, ale aj kultúrne vojny s oponentami.
Do riadenia štátu vniesol chaos a neporiadok, mnohé inštitúcie sú v rozvrate a paralyzované. Dialóg s profesnými skupinami nahradil vydieraním a ultimatívnym kladením požiadaviek. Neexistuje sociálna a profesná skupina, ktorá dnes nestojí v opozícii voči Matovičovej a Hegerovej vláde“, zdôraznil Pellegrini.
„V ekonomickej rovine nechal napospas ľudí v čase pandémie a ekonomickej krízy. Vojnu v koalícii povýšil nad pomoc pre ľudí, čoho výsledkom sú pred nastávajúcou zimou, ohrozené veľké skupiny občanov.
Službu ľuďom vníma ako politickú reklamu pre naplnenie jeho politických ambícii“, dodal Peter Pellegrini.
„Právny štát má v jeho ponímaní slúžiť strane OĽANO na zastrašovanie a perzekuovanie opozície,“ uviedol Peter Pellegrini.
Odvolanie Igora Matoviča považuje HLAS – sociálna demokracia za jeden z dôležitých krokov ukončenia politického chaosu  menšinovej vlády na Slovensku a vytvorenia podmienok, aby sa konečne s plnou vážnosťou začalo rokovať o predčasných voľbách. „Je to jednoduché. Teraz sa budú môcť poslanci ukázať, či sú za odvolanie Matoviča alebo chcú, aby zostal v ministerskom kresle a škodil ďalej štátu a ľuďom“, zdôraznil líder HLASu sociálna demokracia.
<< Späť k článkom