Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Koalícia potvrdila svoju neschopnosť vládnuť

Patrícia Medveď Macíková
Odložením hlasovania o národných parkoch na budúcu schôdzu parlamentu potvrdila podľa HLASu vládna koalícia svoju neschopnosť vládnuť a schvaľovať svoje...

Odložením hlasovania o národných parkoch na budúcu schôdzu parlamentu potvrdila podľa HLASu vládna koalícia svoju neschopnosť vládnuť a schvaľovať svoje vlastné zákony.

„Vládna koalícia sa neodvážila hlasovať o vlastnom návrhu zákona, pretože sa bála jeho neprijatia. Je to potvrdením, že koalícia nie je schopná efektívne vládnuť a presadzovať svoj vlastný program. Reči hovorcu vlády Eduarda Hegera o akejsi reformnej jeseni sú definitívne na smiech. Je najvyšší čas, aby vláda poprosila občanov o odpustenie vlastných zlyhaní a pristúpila k predčasným parlamentným voľbám,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS však považuje za pozitívum, že koalícii sa zatiaľ nepodarilo schváliť zákon o ochrane prírody a krajiny. „Minister životného prostredia Ján Budaj nebol schopný presvedčiť o potrebe zmeny režimu v národných parkoch ani len svojich koaličných partnerov a ak by rešpektoval názory svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča, ešte dnes by mal kvôli tomu podať demisiu. Odloženie hlasovania je potvrdením, že takáto zásadná reforma nemôže vzniknúť za zeleným stolom v Bratislave, ale musí sa pripravovať v úzkej súčinnosti s tými, ktorých sa bezprostredne dotýka. Reforma národných parkov musí reflektovať názory čo najširšieho okruhu zainteresovaných strán, teda ochranárov, lesníkov, poľovníkov, starostov a v neposlednom rade obyvateľov dotknutých území,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom