Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: KOALÍCIA ROZVRÁTILA PRÁVNY ŠTÁT A MUSÍ SKONČIŤ

Patrícia Medveď Macíková
„Nezákonná skupinka, nezákonné trestné stíhania, politický pohon na nezávislého generálneho prokurátora a snaha dostať za mreže každého, kto na tieto...

„Nezákonná skupinka, nezákonné trestné stíhania, politický pohon na nezávislého generálneho prokurátora a snaha dostať za mreže každého, kto na tieto špinavosti upozorní. Toto je stav, kedy musí odísť celá vláda a zodpovedať sa ľuďom za rozšliapanie zásad právneho štátu,“ vyhlásil predseda HLASU Peter Pellegrini.
Zadržanie štyroch vyšetrovateľov NAKA a obvinenie dvoch z nich z marenia spravodlivosti potvrdzuje podľa neho správu Slovenskej informačnej služby, že orgány činné v trestnom stíhaní sú zneužívané na politické ciele. „Na Slovensku vznikla skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov Špeciálnej prokuratúry, ktorá namiesto spravodlivosti plní politickú zakázku hnutia OĽaNO. Zakázka, ktorej autormi sú páni Matovič, Mikulec a Lipšic, je obviniť a pozatvárať čo najviac politických oponentov za akúkoľvek cenu,“ povedal Peter Pellegrini.
Vládna koalícia podľa neho dotiahla zneužívanie polície a prokuratúry do úplného rozvratu právneho štátu. „Tu už nestačí odchod ministra vnútra. Tu už musí za porušovanie elementárnych zásad demokracie niesť zodpovednosť celá vláda a zo svojich funkcií odísť,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom