Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Lockdown je výsledkom neschopnosti vlády

Patrícia Medveď Macíková
Lockdown je podľa strany HLAS – sociálna demokracia výsledkom amaterizmu a absolútnej neschopnosti vlády bojovať s pandémiou. „Je úplne jedno,...

Lockdown je podľa strany HLAS – sociálna demokracia výsledkom amaterizmu a absolútnej neschopnosti vlády bojovať s pandémiou.

„Je úplne jedno, či boj proti pandémii manažuje Matovič s Krajčím alebo Heger s Lengvarským. Výsledok je navlas rovnaký – tragické a jasné prvenstvo Slovenska v rebríčku prírastu infikovaných na milión obyvateľov a následný lockdown,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Schválený lockdown je podľa neho mačkopes, ktorý na jednej strane obmedzuje ľudí, no na druhej strane nezabráni efektívne ďalšiemu šíreniu nákazy. „Ak raz konzílium odborníkov i minister zdravotníctva žiadali od vlády trojtýždňový lockdown so zavretými školami, mali ísť nabok politické vydieračky koaličných partnerov a vláda mala rešpektovať odporúčanie epidemiológov. Minister Lengvarský dnes prehral rovnako ako pred rokom jeho predchodca Krajči a v rámci zachovania zvyškov svojej cti mal ešte dnes z funkcie odstúpiť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS lockdown akceptuje ako výlučnú zodpovednosť vlády, no má zásadné výhrady k tomu, že vláda obratom neschválila aj masívnu pomoc pre zavreté prevádzky. „Celé mesiace žiada HLAS vyššiu pandemickú OČR pre rodičov, nižšiu DPH pre gastrosektor a volá po odškodňovacom zákone, ktorý Slovensko stále nemá pre detinské spory ministrov Matoviča a Sulíka. Opäť preto žiadame vládu, aby čím skôr prijala konkrétnu a rýchlu ekonomickú pomoc, ktorá dá podnikateľom istotu, že ich prevádzky po ďalšom lockdowne neskrachujú. To je skutočná motivácia na dodržiavanie opatrení, nie hrozba núdzového stavu,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom