Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Minister Vlčan stále nezodpovedal Becíkove otázky

Patrícia Medveď Macíková
Člen predsedníctva strany HLAS – Sociálna demokracia, Branislav Becík vyzýva ministra Vlčana, aby prestal zahmlievať a jasne odpovedal na otázky, ktoré mu verejne položil....

Člen predsedníctva strany HLAS – Sociálna demokracia, Branislav Becík vyzýva ministra Vlčana, aby prestal zahmlievať a jasne odpovedal na otázky, ktoré mu verejne položil. „Minister Vlčan dnes predstúpil pred médiá a žiadal, aby som sa verejnosti ospravedlnil. Trvám však na tom, že nie je na to dôvod. Minister dnes urobil len zastierací manéver, faktom však zostáva, že naše otázky zostávajú bez jeho odpovedí,“ uviedol Branislav Becík.

„Ja sa pýtam len legitímne otázky – veď to boli práve oni, ktorí upozornili na problémové obilie. Nepýtam sa ani ako politik ani ako predseda NSK. Kladiem otázky ako otec troch školopovinných detí, ktorý má len strach pred tým, či vláda dostatočne koná v prospech zdravia nášho národa. Chcem vedieť, či vláda postihuje priekupníkov, ktorí len za vidinou zisku umiestňujú obilie do našich mlynov a likvidujú slovenských poľnohospodárov. Likvidujú poľnohospodárov obilím, ktoré má cez Slovensko len prejsť a končiť na iných trhoch.“ zdôraznil člen predsedníctva HLASu – sociálna demokracia.

„Takže sa opätovne pýtam. Koľko ton pšenice a múky, bolo za posledný rok dovezených na Slovensko? Koľko ton tejto pšenice a múky prešlo kontrolou? Kde sa nachádza múka z ukrajinského obilia, ktorá sem mohla prúdiť aj z iných štátov prebalená – už nie pod značkou ukrajinskej pšenice? Ktoré mlyny ju zomleli na múku, ktoré pekárne z nej pečú chlieb a ktoré obchodné reťazce predávajú takúto múku? Ako sa človek dozvie, či múka ktorú má doma, nie je kontaminovaná?“ pýta sa Branislav Becík.

„Minister poprel dnes sám seba. Najskôr upozornil na kontaminované obilie a dnes tvrdil diametrálne niečo iné. Je to veľmi zaujímavé a nech si občan spraví názor sám –na vládu, ktorá viac nepomáha a klame tento národ, ako by mala robiť v prospech násvšetkých,“ dodal Becík.

<< Späť k článkom