Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Slovensko sa rúti do chudoby a jediným riešením sú predčasné voľby

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia považuje odmietnutie sociálneho balíčka vládnou koalíciou za politickú aroganciu a sociálny cynizmus. „Okýptená koalícia nie je...

HLAS – sociálna demokracia považuje odmietnutie sociálneho balíčka vládnou koalíciou za politickú aroganciu a sociálny cynizmus.
„Okýptená koalícia nie je schopná pomôcť ľuďom. Očakávali sme preto, že podporia naše návrhy pomoci pre rôzne vrstvy spoločnosti, ale opak sa stal pravdou. Nepodporili návrh pomoci vo výške 200 eur pre každé nezaopatrené dieťa ani návrh 515 eur pre každého starobného dôchodcu. Koalícia len tára, oblbuje ľudí, ale v skutočnosti nerobia pre ľudí nič“, uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
Upozornil, že vláda hrá mediálne divadlo.
„Namiesto toho, aby schválili náš návrh vo výške 515 eur pre každého seniora, predstavili svoju pomoc vo výške 207 miliónov eur, čo po prepočítaní na priemerný dôchodok vo výške 139 eur znamená pomoc vo výške 8,70 eur. Slovenskí seniori nedostanú adekvátnu pomoc a prehlbujú sa ich existenčné problémy. Táto vláda sa na dôchodcov vykašlala,“ zdôraznil Pellegrini.
„Oblbujú rodiny s bilbordami o 200 eurách na dieťa, skutočnosť je však taká, že zatiaľ pridali na jedno dieťa 4,50 eura a to je všetko. Je to hanba,“ upozornil predseda strany HLAS – sociálna demokracia.
Podľa prognózy NBS sa Slovensko rúti do recesie s obrovskou infláciou, spojenou so zdražovaním a nezamestnanosťou a na čele vlády je neexistujúci premiér Eduard Heger. „Ja som toho pána dva, tri týždne nevidel. Neviem kde behá, čo robí a kde sa motá. Na čele ministerstva financií je Igor Matovič. Minister, ktorý terorizuje každý segment hospodárstva. Štrajkujú lekári, školy, samosprávy, seniori robia petíciu a vláda sa tvári, že sa nič nedeje. Krajina je v rozvrate a na čele máme neexistujúceho premiéra s arogantným zlým, neschopným a hulvátskym ministrom financií,“ skonštatoval Pellegrini.
Podľa jeho názoru o to viac je dnes dôvod hlasovať za odvolanie Igora Matoviča. „Odmietam reči, či má odvolanie Matoviča vplyv na udržanie koalície. Matovič musí byť odvolaný,“ reagoval predseda HLASu.
„Slovensko sa rúti do recesie a chudoby. Matovič a Heger nie sú schopní riešiť problémy, ktoré sa valia na Slovensko a preto záchranou su predčasné voľby,“ dodal Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom