Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vláda musí garantovať energetickú bezpečnosť Slovenska, vrátane dodávok plynu

Patrícia Medveď Macíková
Vláda musí podľa HLASu garantovať ľuďom energetickú bezpečnosť Slovenska, vrátane dodávok plynu. Je povinná pripraviť sa na všetky varianty tak,...

Vláda musí podľa HLASu garantovať ľuďom energetickú bezpečnosť Slovenska, vrátane dodávok plynu. Je povinná pripraviť sa na všetky varianty tak, aby plyn na Slovensku bol.

„Zastavenie dodávok plynu by malo nedozierne dôsledky pre slovenskú ekonomiku a vážne by ohrozilo kvalitu života na Slovensku. Povinnosťou vlády a jej predsedu je zabezpečiť, aby sme mali čím kúriť a aby nebol zlikvidovaný slovenský priemysel. Nie robiť teatrálne gestá, za ktoré ich možno niekto v zahraničí potľapká po pleci, ale ktoré nemajú nič spoločné so záujmami ľudí na Slovensku,“ vyhlásil predseda HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že v otázke dodávok ruského plynu neexistuje jasný jednotný postoj Európskej únie, pretože viaceré štáty hľadajú vlastné cesty na obídenie sankcií a niektoré sú ochotné aj priamo akceptovať podmienky ruského dodávateľa. „Preto musí vláda v prvom rade hájiť slovenské národné záujmy. Premiér Heger sa chváli, že sme štvrtí na svete v pomoci Ukrajine v pomere k HDP. Už sa však nechváli tým, že sme na chvoste v mnohých ukazovateľoch, ktoré hovoria o kvalite živote občanov Slovenskej republiky. Má preto konať tak, aby sme aj v týchto rebríčkoch patrili medzi najlepších, až potom si zaslúži náš rešpekt,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom