Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Vyzývame premiéra, aby predstavil balík pomoci pre Slovensko

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby predstavil balík pomoci pre Slovensko a na najbližšej parlamentnej schôdzi informoval...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby predstavil balík pomoci pre Slovensko a na najbližšej parlamentnej schôdzi informoval občanov, ako je vláda pripravená riešiť ich zásadné problémy.

„Je pekné, že premiér na summite európskych lídrov predstavil plán obnovy Ukrajiny, ale prioritou vlády musia byť ľudia na Slovensku. Čelíme dnes obrovským problémom v podobe straty pocitu bezpečia, nevídaného zdražovania a obrovskej vlny utečencov. Predseda vlády by mal v tejto situácii sám cítiť, že slovenskí občania potrebujú ubezpečiť, že vláda je na prichádzajúcu krízu pripravená a vie, ako ľuďom pomôcť,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS preto očakáva, že premiér vystúpi na úvod marcovej parlamentnej schôdze s podrobným stanoviskom, ako chce vláda postupovať v najproblematickejších rezortoch. „Nie je potrebné zvolávať a zo strany vládnej koalície následne ignorovať mimoriadne schôdze. Malo by byť prejavom osobnej zodpovednosti Eduarda Hegera, že k takejto diskusii pristúpi z vlastnej iniciatívy,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Za kľúčové oblasti HLAS považuje bezpečnosť a územnú celistvosť Slovenskej republiky, zvládnutie utečeneckej vlny, pomoc ľuďom pri drastickom zdražovaní, zabezpečenie dostatku potravín a energií a udržanie akcieschopnosti zdravotníctva.

<< Späť k článkom