Blog

HLAS - sociálna demokracia

Peter Pellegrini

Vianočný darček pre ľudí

Peter Pellegrini
Hlasovanie o vyslovení nedôvery premiérovi Hegerovi je šancou dať občanom vianočný darček nádeje.   Momentálne stojíme pred dvomi zásadnými hlasovaniami,...

Hlasovanie o vyslovení nedôvery premiérovi Hegerovi je šancou dať občanom vianočný darček nádeje.

 

Momentálne stojíme pred dvomi zásadnými hlasovaniami, ktoré pred voličmi odkryjú mocenské pomery v slovenskom parlamente a rozhodnú o osude nekompetentnej a amatérskej vlády.

Poslanci si tak opäť oblečú dresy a ich postoj k Matovičovmu rozpočtu a následne k vysloveniu nedôvery predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi odhalí, či chcú naďalej podporovať politické výčiny ministra financií, ktorý štát uvrhol do totálneho rozvratu, alebo nie.

HLAS – sociálna demokracia má v oboch hlasovaniach jasno. Návrh rozpočtu podporíme iba za podmienok, že sa s menšinovou vládou dohodneme na termíne predčasných volieb a pristúpime k zásadnej zmene zákona roku. Treba zdôrazniť, že tento návrh je nepoctivá hra s občanmi. Matovič si ich všetkých vzal za rukojemníkov, len aby politicky prežil, a vydiera opozíciu, aby sme mu ho schválili.

Chcem jasne povedať, že rozpočet je rozpočtom beznádeje. Je predvolebný, populistický, bez budúcnosti, kde navyše 3,4 miliardy eur je priamo v rukách Matoviča, ktorý ich môže používať na svoje doslova „streštené“ nápady.

Videli sme, ako sa správal v čase pandémie – míňal peniaze na plošné testovanie, rôzne lotérie a vyhodil skoro jednu miliardu do vzduchu. HLAS – sociálna demokracia mu tento bianco šek za žiadnu cenu nepodpíše. Nejde z našej strany o politikárčenie, ale práve naopak, o zodpovednosť voči ľuďom, že tento človek nedostane šancu bezhlavo rozhadzovať ich peniaze. Navyše rozpočet neobsahuje výdavkové limity. Tým otvorene klamú Brusel, na základe čoho hrozí, že šesť miliárd eur z plánu obnovy Slovensko nedostane. Sme zodpovedná strana a ctíme si stanovené pravidlá a tento hazard so Slovenskom odmietame!

Hlasovanie o vyslovení nedôvery predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi, ktorý spolu s nami predložila SaS, je zase šancou dať občanom vianočný darček nádeje. Slovensko potrebuje zmenu a zároveň nádej, že existuje východisko z atmosféry strachu a skepsy, ktorú vyvolávajú svojou politikou Heger a Matovič.

Minister financií je zlom slovenskej politiky a ohrozením sociálneho a ekonomického života každého jedného človeka. Heger zase kryje jeho politické výčiny a prikrášľuje ťažkú skutočnosť na základe verejne prezentovaných verejných klamstiev. To všetko sa deje s politickým krytím predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorý si stráži svoj úzky politický záujem. Preto treba tento marazmus ukončiť.

Je na zodpovednosti a svedomí každého poslanca, akú cestu zvolí pre Slovensko. Či cestu nádeje alebo pokračujúceho marazmu. Rozhodnite sa, páni a dámy v parlamente! Je to na vás!

 

Zdroj: https://hnonline.sk/komentare/komentare/96054685-vianocny-darcek-pre-ludi

<< Späť k článkom