Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

BECÍK: HANBÍM SA ZA POSTOJE EUROPOSLANCOV PRED NAŠIMI HOKEJISTAMI

Karolína Ducká
Branislav Becík  ostro kritizuje vyhlásenie ôsmich slovenských europoslancov, ktorí sa postavili proti účasti slovenských hokejistov z KHL na Majstrovstvách sveta....

Branislav Becík  ostro kritizuje vyhlásenie ôsmich slovenských europoslancov, ktorí sa postavili proti účasti slovenských hokejistov z KHL na Majstrovstvách sveta. Ich nátlak na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslava Šatana a snaha ovplyvniť jeho profesionálne rozhodovanie poškodzuje podľa Becíka dôveru verejnosti v ich schopnosť zastupovať záujmy Slovenska v Európskom parlamente.

„Ide konkrétne o duo z Progresívneho Slovenska Martin Hojsík a Michal Wiezik, ďalej sú to Eugen Jurzyca zo SAS-ky, Miriam Lexmann a Ivan Štefanec z KDH, samozrejme Peter Pollák z Oľana, nezávislý Vladimír Bilčík a nemôže medzi nimi chýbať ani Lucia Ďuriš Nicholsonová,“ menuje Becík sporných europoslancov.

„Hanbím sa za vás, hanbím sa pred našimi hokejistami,“ vyhlásil Becík vo videu na adresu ôsmich europoslancov, o ktorých ďalej tvrdí, že „okrem ich potreby zastaviť eurofondy z Bruselu, potrebujú po novom zničiť životy aj našim hokejistom, ktorí nerobia nič zlé, len hrajú hokej a chcú uživiť svoje rodiny“.

Becík ako kandidát na europoslanca za HLAS-sociálna demokracia vyjadruje svoju podporu hokejistom a odmieta politickú manipuláciu v športe. „Naši hokejisti tvrdo pracujú, podávajú skvelé výkony a reprezentujú krajinu s hrdosťou a oddanosťou, zatiaľ čo títo europoslanci sa zaujímajú len o svoje vlastné politické záujmy,“ dodáva Becík mimo videa.

Odkaz na video: https://fb.watch/rnKkKl7vNE/

<< Späť k článkom