Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

HLAS VERÍ, ŽE VŠETCI NOVOZVOLENÍ EUROPOSLANCI BUDÚ V PRVOM RADE REPREZENTANTMI SLOVENSKA A JEHO NÁRODNOŠTÁTNYCH ZÁUJMOV

Karolína Ducká
Strana HLAS – sociálna demokracia plne rešpektuje výsledky volieb do Európskeho parlamentu a blahoželá všetkým zvoleným europoslancom za Slovenskú republiku....

Strana HLAS – sociálna demokracia plne rešpektuje výsledky volieb do Európskeho parlamentu a blahoželá všetkým zvoleným europoslancom za Slovenskú republiku. „Želám im, aby pri svojich vystúpeniach pri hlasovaniach vždy uprednostnili pomyselný dvojkríž na svojej hrudi pred farbou svojho politického dresu. Povinnosťou každého európskeho poslanca je konať v prospech svojej vlasti a ľudí, ktorí v nej žijú,“ uviedol v reakcii na výsledky volieb do Európskeho parlamentu predseda HLASu Matúš Šutaj Eštok.

HLAS ďakuje všetkým voličom za ich účasť, pretože prejavenie svojho politického postoja priamo vo volebnej miestnosti je jediným možným spôsobom rozvíjania demokratického zriadenia Slovenskej republiky. „Osobitne však ďakujeme všetkým voličom HLASu, že nám umožnili získať v našich prvých európskych voľbách zastúpenie v Európskom parlamente a zaradiť sa tak medzi štyri súčasné parlamentné strany zo siedmich, ktorým sa to podarilo. Som presvedčený, že europoslanec za HLAS Braňo Ondruš bude tak dôstojným reprezentantom Slovenskej republiky a jej národnoštátnych záujmov, ako aj zástancom autentickej ľavicovej a sociálnej politiky,“ povedal Matúš Šutaj Eštok.

V súvislosti s poslednými mesiacmi na slovenskej politickej scéne HLAS pripomína potrebu plného rešpektu k výsledkom volieb. „Nikdy nebudeme spochybňovať výsledky slobodných a demokratických volieb. Nikdy nebudeme urážať voliča ktorejkoľvek strany za jeho suverénne rozhodnutie. A nikdy nebudeme po voľbách dávať priestor akýmkoľvek urazeným emóciám. Naopak, vždy budeme s pokorou rešpektovať verdikt občanov a vyzývame na to aj všetky ostatné politické strany,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.

<< Späť k článkom