Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

HLAS OCEŇUJE PRIJATIE UZNESENIA NR SR K ATENTÁTU

Karolína Ducká
Strana HLAS – sociálna demokracie oceňuje prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k atentátu na predsedu vlády. Za dôležitý považuje...

Strana HLAS – sociálna demokracie oceňuje prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k atentátu na predsedu vlády. Za dôležitý považuje nielen obsah vyhlásenia, ale aj skutočnosť, že získalo jednoznačnú podporu poslancov naprieč politickým spektrom.

„Skutočnosť, že sa parlamentné politické strany dokázali zhodnúť na spoločnom postoji k tomu atentátu na demokraciu a jednoznačne ho odsúdiť, dáva Slovensku nádej do budúcnosti, že by sa politický súboj mohol vrátiť späť do rámca základnej politickej kultúry a priniesť viac argumentov ako prvoplánovej nenávisti,“ uviedol poverený predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Žiga.

HLAS považuje za dôležité, že prijaté uznesenie sa týka tak politických strán, ako aj zástupcov mimovládneho sektora a médií, pretože zmiernenie napätia na Slovensku musí byť cieľom a zodpovednosťou všetkých zložiek spoločenského života. „Plne sa hlásime k spoločnému vyjadreniu, že ľudia nesmú byť terčom nenávisti kvôli svojim politickým názorom, pretože pluralita, diverzita a rešpekt k inému názoru sú základom každej slobodnej a demokratickej spoločnosti,“ dodal Peter Žiga.

<< Späť k článkom