Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

Predseda maďarskej Aliancie K.Forró podporil Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb

Karolína Ducká
Predseda maďarskej Aliancie K.Forró podporil Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb Kandidát na prezidenta a predseda Aliancie Krisztián Forró...

Predseda maďarskej Aliancie K.Forró podporil Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb

Kandidát na prezidenta a predseda Aliancie Krisztián Forró dnes vyslovil Petrovi Pellegrinimu podporu a vyzval svojich voličov, aby za neho zahlasovali v druhom kole prezidentskýchvolieb. „V tejto chvíli a za týchto podmienok by bolo myslím alibistické povedať, že nech sa ľudia rozhodnú sami. Musíme určiť smer v tejto krajine a preto z vnútorného presvedčenia si myslím, že momentálne a za súčasných podmienok je pán Pellegrini najlepšou voľbou pre Slovensko ako prezident Slovenskej republiky. Vyzývam každého, pre koho sú dôležité národné komunity, Maďari, regióny a mier, aby podporili pána Pellegriniho,“ povedal predseda Aliancie K.Forró.

„Teším sa podpore, ktorú som od pána Forróa dostal, teším sa na účasť jeho voličov v druhom kole volieb. Som pripravený ako prezident robiť všetko pre to, aby sa regióny južného Slovenska rozvíjali, aby sa tu obyvatelia maďarskej národnosti cítili ako doma a aby boli hrdými slovenskými občanmi so zachovaním svojej kultúry a tradícií,“ uviedol Peter Pellegrini. „Ako kandidát na prezidenta hovorím o potrebe pokoja a zmierenia, aj o dôstojnom živote každého jedného človeka. V mojej vláde pred piatimi rokmi sedeli vedľa seba tak zástupcovia Slovenskej národnej strany, ako aj predstavitelia maďarskej komunity. Bolo to niečo dovtedy nepredstaviteľné, a predsa sa to podarilo. Táto historická spolupráca mala dva obrovské benefity. Vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom boli najlepšie v histórii a samotní zástupcovia maďarskej komunity sa jasne vyjadrili, že nikdy sa im pre svojich voličov nepodarilo urobiť viac ako v tomto období,“ skonštatoval Peter Pellegrini.

„Celý svoj politický život som strávil vo všetkých regiónoch Slovenska. Viem, aké problémy tam ľudia riešia a čo ich trápi. A preto stále opakujem: nikto nesmie byť potrestaný za to, kde sa narodil, kde sa rozhodol žiť, pracovať a založiť si rodinu. Toto je kľúčový bod, na ktorom vieme nájsť úplnú zhodu s pánom Forróom, kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky a predsedom strany Aliancia,“ dodal Peter Pellegrini. „Obyvatelia južného Slovenska sú občanmi Slovenskej republiky so všetkými právami a povinnosťami. Majú preto plné právo na to, aby mali vo svojich regiónoch kvalitné a dostupné služby štátu, od zdravotníctva, školstva až cez sociálnu pomoc,“ povedal kandidát na prezidenta.

<< Späť k článkom