Nezaradené

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

HLAS PO STO DŇOCH VLÁDY: PLNÍME SVOJE SĽUBY ĽUĎOM

Karolína Ducká
HLAS PO STO DŇOCH VLÁDY: PLNÍME SVOJE SĽUBY ĽUĎOM Po sto dňoch vlády môžeme konštatovať, že ministri HLASu plnia sľuby,...

HLAS PO STO DŇOCH VLÁDY: PLNÍME SVOJE SĽUBY ĽUĎOM

Po sto dňoch vlády môžeme konštatovať, že ministri HLASu plnia sľuby, ktoré dala strana ľuďom pred voľbami, uviedol dnes líder HLASu Peter Pellegrini.

„Za prvých sto dní sme pripravili zákon o skutočnom a spravodlivom 13. dôchodku. Zastropovali sme ceny energií a ľudia neplatia ani o cent viac, ako doteraz. Chránili sme Slovensko pred nelegálnou migráciou, zabránili sme rušeniu pôrodníc a naštartovali sme práce na dlhodobom rozvoji slovenských regiónov,“ povedal Peter Pellegrini.

Zároveň pripomenul, že nová vláda prevzala Slovensko v hlbokom marazme a rozvrátené ako nikdy predtým. „Páni Matovič, Heger a Sulík nás všetkých zadlžili nás tak ako nikto v histórii. Celé roky neboli schopní pomôcť ťažko skúšaným ľuďom a nechávali ich napospas osudu. Rozvrátili právny štát a zneužívali políciu a prokuratúru na politickú pomstu. Absolútne zdevastovali politickú kultúru a spravili z vlády a parlamentu jeden nedôstojný cirkus. Preto nezabúdajme, v akej situácii začala nová vláda pracovať,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS je presvedčený, že počas prvých sto dní vlády vykročili jeho ministri na správnu cestu, na konci ktorej je lepší, pokojnejší a bezpečnejší život ľudí. „Sedem ministrov HLASu prevzalo zodpovednosť za tie najnáročnejšie a z hľadiska bežného života ľudí aj najdôležitejšie rezorty. Za seba chcem povedať, že trvám na svojej osobnej i politickej priorite: dať Slovensku pokoj a dôstojný život každému jednému človeku. A preto ministri za HLAS aj ja osobne budeme pokračovať presne v tom, čo sme ľuďom pred voľbami sľúbili a čo od prvého dňa plníme. Silný štát, ktorý svojim občanom garantuje pomoc, bezpečie a lepší život pre každého,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom